Oldal kiválasztása

Te is vágysz világot látni, utazni, nyaralni kikapcsolódni, úgy mint bárki más?

Az álmodozás a tervezgetés viszont gyakran mégsem tud valóra válni?

Nem tudod megvalósítani, mert lépten nyomon akadályokba ütközöl. Méghozzá nagyon is kézzel fogható akadályokba, hiszen gyakran a hétköznapi élet dolgainak a megoldása pl. vásárlás, hivatalos ügyek intézése is sok nehézséggel jár. Ha városban élsz és szeretnéd a tömegközlekedést igénybe venni, akkor ugy-e elméletben minden jogod megvan hozzá, de a gyakorlat mégis sokszor mást mutat. Nem mindegyik buszra, villamosra tudsz felszállni, vagy esetleg nem mindig kedvesek, segítőkészek az emberek, akikkel kapcsolatba kerülsz. Hogyan tudnál messzebbre utazni, hiszen nem akarsz senki terhére lenni, de mégiscsak,  -teljesen jogosan- Te is szeretnél világot látni, utazgatni, nyaralni. Ha elszigetelten élsz, talán azt sem tudod, hogy hová fordulhatnál?

Másik probléma, hogy jelenleg még mindig elég kevés az olyan szálláshely, ami akadálymentesített, így ez is nagyon leszűkíti a lehetőségeket, hogy hová tudtok elutazni.

Hasonló problémával fordult hozzám egy ismerősöm, aki tudja, hogy régóta az utazás a szakterületem, hogy tudnék-e tanácsot adni, hogy az illető hogyan juthatna el pl. Szilvásváradra? Régi álma lenne, de nem tudta eddig még megvalósítani.

Elhatároztam, hogy utána járok a témának. Szeretnék segíteni, hiszen joggal vágytok arra, hogy Ti is részesei lehessetek egy-egy utazásnak, kirándulásnak, a kikapcsolódás eme módjának 🙂

Biztos vagyok benne, hogy sokan vannak, vagytok- akik ezt olvassátok- hasonló helyzetben, vagy ismertek valakit, aki hasonló helyzetben van.  Mivel az én közvetlen környezetemben nem ismerek senkit hasonló problémával, ezért nem is ismerem a probléma összes szegmensét. Kérlek Titeket, hogy bátran szóljatok hozzá, kérdezzetek tovább, egészítsétek ki, vagy javítsátok ki a bejegyzésemet, hiszen az a cél, hogy a problémátokra, kérdéseitekre minél hasznosabb és teljesebb válaszokat találjunk.

—Repülés kerekesszékkel

Reülőtéri szolgáltatások:

A jogszabályok szerinte a repülőtereknek biztosítaniuk kell a repülétrre való megérkezéstől a repülőgépre való feljutásig, az ülőhely elfoglalásáig, a csomag elrendezésig a segítséget azok számára akik speciális igényekkel rendelkeznek. Viszont az utasnak legalább 48 órával az utazás megkezdése előtt tájékoztatni kell a légitársaságot. Természetesen minél hamarabb, annál jobb. Érdemes a kerekesszékre biztosítást kötni, ha esetleg megsérülne az utazás alatt, akkor a biztosítás fedezi a kárt.

A teljes információ megtekintéséhez kattints

A repülős utazásoknál minden légitársaságnál lehetnek eltérések. Érdemes, mindig konkrétan rákérdezni, utánaérdeklődni, hogy az adott cég hogyan értelmezi a mozgáskorlátozottságot!

Az egyik legnépszerűbb fapados légitársaság ide vonatkozó szabályzatát megtalálod

forrás: Pixabay

A MÁV szolgáltatásaival kapcsolatos információkért kattints

—Utazás vonattal

A MÁV-nak van egy ingyenesen hívható száma: 06-80-630-053 ahol érdeklődni illetve meg lehet rendelni szolgáltatásaikat. 

Megrendelni szintén min 48 órával korábban kell.

A MÁV előzetes megrendelés esetén lehetővé teszi csoportok ( min 10 fő) és egyéni utasok akadálymentes utazását.

Ha csoportosan utaznak, akkor külön kocsit biztosít, mely a speciális igényekre lett kialakítva, még kocsikísérő is rendelkezésre áll.

Tehát érdemes az utazást előre megtervezni, és a fent említett számon tájékozódni, segítséget kérni.

 

” Az óceán veszélyes és az ott dúló vihar rettenetes. De ez az akadály sem elegendő ok parton maradni”

 Magellán

—Utazás Budapesten

Lehetőségek a BKK keretein belül

A Budapesti Közlekedési Központ üzemeltet olyan járatokat, vannak olyan metroállomások, melyeket kerekesszékesek is tudnak használni, de nem minden járata alkalmas erre.

Viszont jó tudni, hogy létezik egy minibusz, midibusz szolgáltatás is, mely háztól- házig szállítja az arra jogosultakat mindössze egy BKK jegy árért.

Természetesen ezt is előre kell egyeztetni az alábbi emailcímen, illetve telefonszámon lehet igényelni.

Természetesen ezt is előre kell egyeztetni az alábbi emailcímen, illetve telefonszámon lehet igényelni.

forgalomfelugyelet@bkk.hu

vagy: munkanapokon 8-16 óra között: +36/70- 390-3414 telefonon.

A BKK-nak van egy appja is: BKK futár mely az utvonaltervezésen kívül tájékoztat arról is, hogy mely útvonalak alacsonypadlósak. Az app iOs-ra letöltéséhez kattints

Androidos letöltéshez kattints

forrás: Pixabay

A hajózással kapcsolatos forrás és részletesebb információkért kattints

— Utazás hajóval

Hajózás a Dunán

A  MAHART is üzelmeltet olyan hajókat, melyek akadálymentesítettek, több útvonal is elérhető. Például  a Visegrád-Esztergom útvonal.

Itt is érdemes előre jelezni az utazási szándékot: ertekesites@mahartpassnave.hu

Hajózás a Balatonon

A balatonon is van lehetőség hajózásra. Elindították az első akadálymentesített hajót  a Siófok Katamaránt, de vannak további lehetőségek is.

Hajózás a Velencei tavon

Lehetőség van a Velencei tavon is hajózni a NADAP nevű hajóval, viszont itt is szükség van egyeztetésre:

a www.velenceitohajozas.hu oldalon tudod megtenni.

 

Ha már eljutottál az uticélodhoz, lehet hogy szükséged lesz szállásra is. Nézzük mi a helyzet ezen a területen.

 

—Szállások

Itt nem célom, hogy konkrét szállásokat ajánljak, inkább egy általános útmutatót szeretnék adni.

Több olyan szállásfoglaló oldal létezik, ahol szűrni lehet a szobákat “akadálymentesített” opció alapján is. Néhány példa:

www.booking.com

www.hotels.com

www.trivago.hu

Természetesen sajnos előfordulhat, hogy néha az akadálymentesnek hírdetett szállások még sem tökéletesen felelnek meg a speciális igényeknek. A csalódások és a problémák elkerülése végett itt is javaslott, hogy a kiválasztott szállással vegyétek fel a kapcsolatot és mielőtt bármit lefoglalnátok, konkrétan kérdezzetek rá, hogy mit is értenek alatta, milyen a bejárat, szobák, mosdók stb megközelíthetősége, mérete stb.

További hasznos linkek és felhasznált oldalak:

App, melyről megtudhatod, hogy Budapest egyes nevezetességei mennyire megközelíthetőek speciális igényekkel élők számára. Letöltés

Közép -Dunántúli régióra vonatkozó akadálymentes utazási ajánló linkje

További hasznos információkért a gurulóutazok honlapját megtalálod

welovebudapest sok hasznos tippel, akadálymentesített fürdők, múzeumok, étteremek, kávézók, bárok Budapesten

kapcsolj ki a hétköznapokból

Egyenlőre ennyi információt sikerült összegyüjtenem. Szeretném mihamarabb közzétenni, hogy minél többen használni tudjátok. Tervezem, az információkat frissíteni, bővíteni. Ezért, ha Te kedves olvasóm úgy gondolod, hogy tudnád segíteni, hogy az oldal minél több hasznos információt tartalmazzon, akkor oszd meg Velünk az információkat, akár kommentben, akár egyéni levélben.

A közösségi oldalakon megosztásokkal pedig abban tudsz segíteni, hogy minél több hasonló helyzetben lévő utaznivágyóhoz eljussanak a hasznos információk 🙂

A kutatómunkához felhasznált források listája:

www.guruloutazo.hu akiknek szeretném külön köszönetemet kifejezni a személyes tanácsokért, javaslatokért a kíváló, kreativ együttműködésért 🙂

Egyetemes Tervezés és Kutatási Központ oldala – www.etikk.hu

www.itthon.hu  weboldal

www.wizzair.com

www.mavcsoport.hu

 

 

 

Itt tudsz kapcsolatba lépni Velem.

6 + 8 =

TRAVEL

Előkészületben

Pin It on Pinterest

Érdekesnek találtad?

Oszd meg barátaiddal is!